Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Väliseesti väljaanded saavad toetuseks 45 000 eurot

28.09.2020Koostöös rahvastikuministriga on Kodanikuühiskonna Sihtkapitalil sellel aastal avatud pilootprogrammi raames võimalus toetada seitsmest kandideerinud väliseesti väljaandest kõiki taotlejaid. Toetust antakse kogusummas 45 000 eurot.
 
“Soovime toetada tegevusi, mis aitavad kaasa meie välismaal elavatele rahvuskaaslastele suunatud, nii paberkandjal kui ka veebiformaadis, väljaannete ilmumisele. Toetuse andmise eesmärk on edendada eesti keelt ja kultuuri ning seeläbi tugevdada ühtekuuluvustunnet kodumaaga,“ märkis KÜSKi juht Anneli Roosalu.
 
Rahvastikuministri sõnul on olnud rahvuskaaslastele alati väga tähtsad oma ajalehed ja väljaanded, sest need on aidanud kaasa eestluse hoidmisele ja edendamisele võõrsil.
„Alles äsja möödus 76 aastat ajast, mil paljud eestlased olid okupatsiooni tõttu sunnitud kodumaalt põgenema. Neid ootasid ees vintsutused merel ja aastatepikkune uue elu sisseseadmine. Nende väljakutsete ja ohtude seas oli ülesanne kõigil üks: vastupanuvõitlus ehk hoida eesti rahvast, kultuuri ja iseseisvusaadet. Just siin oli väliseesti ajalehtede ja väliseestlaste roll väljapaistev – hoida ülal eestimeelsust. Soovime väärtustada käesoleva taotlusvooruga eestluse hoidmist üle põlvkondade,“ märkis minister Riina Solman, kelle sõnul on väliseesti väljaannetel Eestist eemal elavate eestlaste jaoks endiselt tähtis roll.
 
Toetust saanud projektidega saab tutvuda siin: https://www.kysk.ee/toetatud-projektidLisainfo:

 

     Sandra Paulus     Koordinaator
     - Taotlusvoorud
     - Rahvusvahelise koostöö toetused
     +372 
523 2883
     Sandra.Paulus[ät]kysk.ee