Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Mis tuuled puhuvad NULA inkubaatoris?

22.04.2019
Sel aastal juba neljandat korda toimuvasse ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse laekus 82 ideed, mis võiksid asuda lahendama mõnda Eesti ühiskonna olulist kitsaskohta. Esitatud ideed puudutasid erinevaid valdkondi haridusest eakate hoolduse ning ringmajanduseni.
 
Kõik esitatud ideed on praeguseks läbinud hindamisprotsessi oma ala ekspertide poolt, kelle hulka kuuluvad nii ministeeriumite, erasektori kui vabaühenduste esindajad.

25. aprillil esitlevad 15 väljavalitut hoolikalt kokku kutsutud žüriile oma ideid, et pääseda kuuekuulisesse inkubaatorisse, saades igakülgset tuge nii koolituste kui mentorluse näol. Nagu ka eelneval aastal, on enim järgmisesse vooru edasipääsenud ideid haridus- ja sotsiaalvaldkonnast, tihedalt kannul püsivad vägagi päevakajalisi keskkonnaprobleeme lahendavad ideed. Mitmed pakutud nupukad lahendused on seotud meie järeltulevate põlvedega - laste tervise ja heaoluga.
 
Juba selleks reedeks, 26. aprilliks, selguvad 10 parimat, kes alustavad inkubatsiooniprogrammiga. Poole aasta jooksul saavad meeskonnad uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudeli loomisest, mõju hindamisest ja kommunikatsioonist. Koolituspäevade kõrval on olulisel kohal personaalne mentorlus, mida pakuvad oma ala tipud nii era- kui avalikust sektorist. Aga see pole veel kõik! Novembri alguses ootame inkubatsiooni läbinutelt põhjalikult läbimõeldud lahendusi ja tegevusplaane, et toetada kuni kolme algatuse käivitamist kuni 25 000 euroga.
 
Maikuu alguses saate juba täpsemalt meie veebilehelt lugeda nende tublide kandideerijate kohta, kes küll inkubaatorisse ei pruukinud pääseda, aga otsivad mõttekaaslasi, nii et kõrv kikki!
 
 
Kui tunned huvi, mille nupukaga on varasematel aastatel välja tuldud, loe lähemalt NULA veebilehelt.