Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

KÜSKi nõukogu otsustas NULA algatuste ja 2019. aasta suursündmuste toetamise

17.12.2018


12. detsembril toimunud KÜSKi nõukogu koosoleku teemadeks olid NULA inkubaatori starditoetused, vabakonna suursündmused, KÜSKi tuleva aasta eelarve ja arutelu maakondlike arenduskeskuste MTÜ konsultantide teenuste üle. Koosolekut külastas ka siseminister Katri Raik, kellega räägiti erinevatel KÜSKi ja vabakonna arendamist puudutavatel teemadel. Temaga toimunud arutelu ülevaadet saab lugeda siit.

NULA inkubaatori 25 000 euro suurused starditoetused otsustati anda erivajadustega inimestele transporditeenust pakkuvale Tugitaksole, SPARK Makerlabi õpetlikele ja huvitavatele leidurite komplektidele ning küpses eas inimeste praktikavahendusportaalile Seniorship. Pikemalt loe nende algatuste kohta siit.

Samuti otsustati, et KÜSK jätkab ka 2019. aastal seniste Eesti kodanikuühiskonna traditsiooniliste suursündmuste toetamist. Sellesse nimekirja lisandusid aga kaks uut sündmust – TEDxLasnamäe ja venekeelsete ühingute arendussündmus VNEformaat. Lisaks neile jätkuvad KÜSKi toel toimetamist:
  • Arvamusfestival (MTÜ Arvamusfestival)
  • Teeme ära talgupäev (SA Eestimaa Looduse Fond)
  • Vabatahtlike tunnustamine Märka vabatahtlikku (MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant)
  • Eesti külade XIII Maapäev (MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant)
  • Ajakirja Hea Kodanik väljaandmine (Vabaühenduste Liit)
 
Lisaks toimus koosolekul veel tulevase aasta tegevuskava ja finantsplaani teine lugemine. Viimaseks arutati KÜSKi ja maakondlike arenduskeskuste koostöös tehtavaid MTÜde konsultatsiooni ja arendamise tegevuste mõju ja tulevikusuundi. Tagasiside MTÜ konsultantide nõustamisteenusele ja arenguprogrammidele on aastate jooksul olnud väga hea. Järgmise sammuna analüüsime, kas ja mil määral on vajalik MAKide poolt vabaühendustele pakutavate teenuste sisu ajakohastada.   

Täpsemalt saab koosolekutel toimunust lugeda nõukogu protokollidest, mille paneme reeglina üles paari nädala jooksul peale nende toimumist.

Järgmine nõukogu koosolek toimub 6. veebruaril.

Rõõmsat pühadeaega kõigile!
 

Lisainfo:
Agu Laius; 655 6424, 508 2997; agu@kysk.ee