Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

KÜSK toetusesaajad sotsiaalse ettevõtluse äriplaanide koostamiseks selguvad detsembri keskpaigaks

12.11.2013

KÜSK sotsiaalse ettevõtluse äriplaanide koostamise taotlusvooru oktoobri lõpus laekus kokku 55 taotlust. Toetust küsiti kokku veidi üle 150 000 euro. Sisulisse hindamisse läksid edasi 44 projekti, kellest toetuse saajad selguvad hiljemalt detsembrikuu keskpaigaks. Kokku on võimalik toetusi tulevastele sotsiaalsetele ettevõtetele välja anda kuni 75 000 euro ulatuses.

Peamised põhjused, miks taotlused tehnilises hindamises välja langesid olid taaskord seotud sellega, et ei olnud täidetud nõuded seoses avalikult ja läbipaistvalt tegutsemisega. Mõne ühenduse puhul ei olnud võimalik leida nende kohta piisavat informatsiooni, nt puudus koduleht või ei olnud leitavad nende põhikirjad, aruanded. Jätkuvalt soovib KÜSK näha ühingute põhikirjas ka, et likvideerimisel ei jagataks vara liikmete vahel.

Juba sügisel 2014 ootame sotsiaalseid ettevõtjaid toetust küsima oma äriplaanide elluviimiseks – nii neid, kes on äriplaani KÜSK toel valmis saanud, kui neid, kes on seda iseseisvalt või teistest vahenditest teinud.

Lisainfo:
Mari-Liis Dolenko, tel 655 64 23, e-post: mariliis@kysk.ee
Katrin Barnabas, tel 656 04 69, e-post: katrin@kysk.ee
Ann Räämet, tel 656 04 69, e-post: ann@kysk.ee