Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

​Kes pääsesid sellel aastal NULA inkubaatorisse?

30.04.2019

Ühiskondlikele ideedele mõeldud NULA inkubaatorisse pääsesid sel hooajal Open Knowledge Estonia, Superheroes, Wise Waste Collect, SELFres, Jututaja, Köömen, GTL Labor, ChangeMakers Center, PALA ja Paranduskelder.
 
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetuste juht Mari-Liis Dolenko sõnas, et valiku tegemine oli seekord eriti keeruline. “Nägime väga paljudes meeskondades potentsiaali oma lahendusega edasi töötamiseks ning Eestis millegi unikaalse käivitamiseks. Entusiasmi ja tahet õppida, areneda on selle aasta meeskondades rohkelt,” kommenteeris Dolenko meeskondade valmisolekut.

NULA inkubaatori projektijuht Marleen Pedjasaar sõnas, et inkubaator annab kõigile osalejatele võimaluse mõelda oma idee täpsemaks, kaardistada esimesed sammud ja asuda kohe teostuseni. “Sel aastal on inkubaator esmakordselt kaheosaline - esimeses osas saavad kümme meeskonda võimaluse ideele hoog sisse anda ning teises osas minnakse rohkem süvitsi mõjuanalüüsi, finantsmudeli ja tegevusplaaniga,” avas Pedjasaar inkubaatori sisu ja edasist protsessi.
 
NULA inkubaatorisse esitati sel aastal 82 uudset ideed ühiskondlike probleemide lahendamiseks. Neist 15 said võimaluse esitleda oma ideed hindajatele, kes valisid välja kümme inkubaatorisse pääsejat. Korraldajad tunnustavad kõiki ideede autoreid uuendusliku lähenemise ning ühiskondlike probleemide peale mõtlemise eest. 
 
Inkubaator saab alguse mais ning kestab kuni oktoobri lõpuni. Juunikuus valitakse 10-st ideest välja vähemalt 5 kõige tugevamat, kes saavad oma idee arendamisega minna rohkem süvitsi ning kandideerida Kodanikuühiskonna Sihtkapitali välja pandud 25 000 € starditoetusele, mis antakse välja kuni kolmele algatusele.