Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Hooandja vabaühenduste ühisrahastusplatvorm


Vabaühenduste toetusvõimaluste mitmekesistamiseks ning erinevate kodanikuühiskonna ettevõtmistesse eraraha kaasamise soodustamiseks on Hooandja loonud KÜSKi toel vabaühenduste ühisrahastusplatvormi ngo.hooandja.ee.

Tegemist on platvormiga, kus vabaühendused ning ka lihtsalt aktiivsed kodanikud, kel on soov omaalgatuslikult kogukonna heaks midagi korda saata, saavad oma idee teostamiseks koguda teistelt abivalmitelt inimestelt erinevate suurustega annetuste näol toetust. Kusjuures lisaks rahalisele toetusele saab küsida ka vabatahtlike abi ning erinevaid materiaalseid ressursse.

Hooandja kaudu ei saa aga toetust koguda projektidele, mille sisuks on tegevustoetus, stardikapital, tehnika ostmine või koolitusreis. Samuti ei sobi Hooandjasse poliitilised projektid.

Ühisrahastusplatvorm pakub kodanikuühiskonna algatustele lisaks alternatiivsele toetuste kogumise viisile ka suurepärast turundusvõimalust, et oma ideega avalikkuses nähtavam olla.

Projektide toetamine käib „kõik või mitte midagi“ põhimõttel.  Seega kui sinu projektile tuleb seatud aja jooksul vähem toetust, kui eesmärgina kirja panid, siis ei tule selleks ajaks kokku kogutud raha sulle, vaid läheb annetajatele tagasi. Kõik annetatud esemed ja vabatahtlike aeg jõuab aga kindlasti projektitegijateni ka siis, kui rahalist toetust kokku ei saada.

Rohkem infot selle kohta, kuidas oma ideele hoogu anda, leiad ngo.hooandja.ee/alusta