Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

100 muutuste loojat ja 10 aastat KÜSKi

21.12.2018




Lõppev aasta on olnud eriline nii Eestile kui KÜSKile. Üks tähistas sajandat, teine kümnendat sünnipäeva. Nagu paljud teised organisatsioonid ja aktiivsed kodanikud, tegime meiegi lisaks oma ajaloos tagasi vaatamisele Eesti Vabariigile kingituse - tõime aasta jooksul järjepanu välja 100 muutust ja muutuste loojat Eesti ühiskonnas. Nüüd on nad kõik sinu ees - vaata www.kysk.ee/kysk10. Seal samas saab tutvuda ka KÜSKi enda 10-aastase looga.
 
Muutuste loojate ülevaade ei ole edetabel, vaid meie valik ja nopped erilistest ja silmapaistvatest ühingutest, algatustest ja laiematest ühiskondlikest edasiminekutest, mis Eestis viimase kümne aasta jooksul on toimunud. Igaühes neis on KÜSKil mängida roll - mõnes väiksem, mõnes suurem. 
 
Nii saame teada, et KÜSKi toel on hoo sisse saanud tänaseks siseministeeriumi strateegilise partneri rolli kandev Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik või näiteks haridusmaastikul muutust loov Kalamaja Avatud Kool, mis sai tuule tiibadesse NULA inkubaatorist. Aga muutuste loojaid jagub ka teistesse elualadesse - on suuri üle-eestilisi organisatsioone, on väikeseid, oma kogukonnas elu edendanud kodanikualgatusi. 
 
Nüüd on hea võtta aasta viimastel päevadel see hetk või paar ning heita pilk peale, millised organisatsioonid ja algatused me välja oleme valinud. Igaühe kohta oleks võinud kirjutada eraldi pika loo ning kõik kullatükid sinna ülevaatesse ei mahtunudki. Olime konstruktiivsed - igaühe kohta on vaid paar lauset, mille lugemine ei võta tükki küljest ja annab hea ülevaate, millise muutuse nad meie ühiskonda kaasa on toonud.

Soovime veelkord palju õnne Eesti Vabariigile ning täname vabaühendusi ja teisi partnereid, kelleta me ei oleks saanud neile muutustele hoogu sisse anda!