Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

MTÜ konsultandid maakondades


Maakondlikud arenduskeskused (MAK) on kõigis maakondades paiknevad organisatsioonid, mis pakuvad tugitegevusi kodanikuühendustele ja –algatustele, nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele ning kohalikele omavalitsustele. 

Kodanikuühiskonna valdkonda ja MTÜ konsultante maakondlikes arenduskeskustes koordineerib KÜSK.
 


MTÜ konsultandid nõustavad kodanikuühendusi ja –algatusi kogu organisatsiooni arengutsükli ulatuses, sh teemadel nagu:
  • eestvedajate inspireerimine
  • organisatsiooni asutamine
  • organisatsiooni tegevusvõimekuse kasvatamine
  • ühingu juhtimise korraldamise nõustamine
  • ühingu tegevuste rahastamise nõustamine
  • ühingu projektide nõustamine
  • organisatsiooni arendamine, sh ühingu arengu ja lõpetavate ühingute nõustamine


Iga arenduskeskuse MTÜ konsultant aitab kodanikuühiskonnas toimuva kohta info jagamise abil kaasa oma maakonna vabaühenduste tegutsemisele ning loob eeldused kodanikualgatuse tekkeks ja arenguks. 

2016. aastal tegelevad konsultandid oma maakonnas lisaks tavapärasele nõustamisele ka maakonna vabaühenduste juhtide arenguprogrammide korraldamisega. Arenguprogrammid toimuvad üle Eesti igas maakonnas, Harju- ja Ida-Virumaal toimub neid kaks, üks eesti ja teine vene keeles. Jaanuarist juunini kestvates arenguprogrammides plaanime uuele tasemele viia mitusada vabaühenduste juhti.

 Lisaks korraldavad konsultandid oma maakonnas kodanikualgatust ja -ühiskonda tutvustavat Ühisnädalat. Ühisnädal toimub tavaliselt novembrikuu viimasel nädalal kodanikupäeva ümbruses. 2015. aastal osales Ühisnädala tegemistes ligi 12 000 inimest.

Korduma kippuvad küsimused, info käimasolevate koolituste ja saabuvate tähtaegadest ning olulisemad kodanikuühiskonna valdkonna uudised leiad portaalist MAKIS.

Vabaühenduste konsultatsiooni- ja infotegevusi toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium. 


 
Kodanikuühenduste nõuandja veebis